Planet Calypso

Zarejestruj się i pobierz za darmo

Wstęp

scr1
scr1
scr1
scr1

Planet Calypso jest grą MMORPG w klimacie s-f. Jako kolonista na nowej planecie, osiedlanej przez ludzkość która musiała opuścić ziemię, musisz stawić czoła wielu niebezpiecznym stworzeniom, mutantom oraz robotom.

Planeta Calypso składa się z dwóch kontynentów: Eudorii oraz Amethery. Dodatkowo, dostępna jest asteroida ze znanym Club Neverdie oraz stacja kosmiczna Crystal Palace. Po powierzchni planety można poruszać się pieszo, za pomocą sieci stacjonarnych teleportów lub implantów teleportacyjnych. Na stację kosmiczną oraz asteroidę można dotrzeć dzięki statkom kosmicznym.

Przygodę rozpoczynasz od stworzenia własnej postaci – avatara. Odbywa się to na stacji kosmicznej Exodus. Masz możliwość wybrania płci oraz dokładnego „stworzenia” swojego wyglądu: m.in. postura, kształt ust, fryzura, kolor skóry itp. Następnie trafiasz na Planetę Calypso. Każda postać ma na starcie ten sam poziom umiejętności (skills) – który wraz z wykonywaniem konkretnych czynności będzie wzrastał sprawiając, że postać będzie coraz lepsza w danej dziedzinie oraz będzie odkrywała nowe umiejętności.

Życie kolonisty nie jest łatwe – dzikie zwierzęta, mutanty i roboty często będą nas atakowały. Nie znaczy to jednak, że trzeba się obawiać. Technika w czasach Calypso jest na tyle zaawansowana, że w przypadku utraty życia – postać zostanie odbudowana z zapisanego DNA w najbliższym Revival Terminalu. W grze istnieją wydzielone obszary – strefy PVP gdzie można zostać zaatakowanym lub atakować innych graczy. Są one specjalnie oznaczone min. na mapie.

Profesje

scr1

Jako kolonista masz wiele możliwości rozwoju i znalezienia odpowiedniego zajęcia dla siebie. Na Planet Claypso nie ma potrzeby decydowania na początku jaką chcemy mieć specjalizację. Tu wszyscy gracze są kolonistami i mogą się specjalizować w czym tylko zechcą i w dowolnym momencie gry.

Polowanie (hunting)

scr1

Najpopularniejszym zajęciem wśród graczy jest polowanie (samemu bądź zespołowo) na dzikie zwierzęta, roboty, mutanty czy też innych graczy w strefach PvP. Podczas tych czynności będziesz zdobywał materiały takie jak skóry zwierząt, części robotów itp. Możesz też znaleźć broń lub inne wartościowe i przydatne przedmioty.

Górnictwo (mining)

scr1

Wyposażony w odpowiedni sprzęt możesz poszukiwać złóż naturalnych występujących na całej planecie, a po wydobyciu sprzedawać je innym graczom lub samemu przetwarzać w procesie produkcyjnym.

Produkcja (crafting)

scr1

Możesz tworzyć narzędzia, broń, zbroje, ubrania, meble itp. i następnie sprzedawać je innym graczom. Dostępne są odpowiednie schematy (blueprinty) zawierające listę potrzebnych składników do wytworzenia danego przedmiotu.

Handel

scr1

Handel i wymiana towarów możliwa jest bezpośrednio między graczami oraz za pomocą systemu globalnej aukcji, centrów handlowych i małych sklepików. Z uwagi na realną walutę ta dziedzina życia na Calypso jest bardzo ważna i od umiejętnego obracania zdobytymi surowcami zależy nasze powodzenie.

Ekonomia realnego pieniędza

scr1

Jedną z najważniejszych cech Planet Calypso jest jej waluta. PED (Project Entropia Dolar) jest ściśle powiązany z dolarem USA w stosunku 10:1, czyli 10 PED = 1 USD. W grze istnieje możliwość swobodnego wpłacania jak i wypłacania środków. Należy pamiętać, że praktycznie każdy przedmiot ma swoją wartość, używanie większości z nich powoduje ich zużywanie. Dla tego też trudno jest liczyć na coś „za darmo”. Gra jest dość wymagająca i trudna. Są jednak w grze sposoby na gotówkę. Oprócz wpłat, jest kilka sposobów na zdobycie gotówki, m.in. zbieranie kamieni i owoców, zdobywanie „potu" (sweat) dzikich stworzeń (który jest wymagany, po przetworzeniu, do używania siły umysłu - MindForce) czy też wykonywanie różnych prac na zlecenie innych graczy.

Początki

scr1

Początkowo możesz czuć się zagubiony i osamotniony – jednak w grze jest wiele osób chętnych do pomocy nowym. Istnieje też system Mentor/Uczeń. Umożliwia on wybranie nauczyciela w grze (doświadczonego gracza), który wprowadzi Ucznia we wszelkie tajniki gry. Warto dokonać wyboru Mentora rozsądnie i stosunkowo szybko gdyż zdobycie doświadczenia w grze uniemożliwi przyjęcie Mentora.

Od Ciebie zależy kim zostaniesz na Planet Calypso i jak wykorzystasz spędzony na niej czas. Na pewno nie będziesz musiał się martwić abonamentem ani obawiać, że ktoś cię splądruje lub ograbi. Sam wyznaczysz sobie tempo gry i jej styl. To zależy tylko od Ciebie. Możliwości są ogromne.

forum EntropiaUniverse.pl - Planet Calypso, Next Island, Planet Cyrene